TRABZON AKÇAABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk´ü Anma Töreni Düzenlendi

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80.yıl dönümü nedeniyle anma törenleri düzenlendi.
10 Kasım Atatürk´ü Anma Töreni Düzenlendi

        Atatürk Parkında düzenlenen 10 Kasım Anma Töreni kapsamında düzenlenen çelenk sunma törenine Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Güney, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Özeren, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Mustafa Selçuk, siyasi parti temsilcileri, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtına İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığınca çelenk sunulmasının ardından 2 dakikalık siren sesi eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Akçaabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince hazırlanan Atatürk’ün ölümünün 80. Yıldönümü anma programı Erol Günaydın Kültür ve Sanat Merkezinde devam etti.

Erol Günaydın Kültür ve Sanat Merkezinde devam eden programda öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler ve dünya liderlerinin Atatürk ile ilgili söylediği sözler okundu. Sinevizyon gösterisi yapıldı. Okul öğrencilerince hazırlanan oratoryo ve kareografi gösterisi sunuldu.

Programda konuşan Akçaabat Kaymakamı Dr. Soner Şenel, “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk, maddi olarak aramızda olamayabilir. Ancak O, düşünceleriyle, fikirleriyle ve bıraktığı eserlerle sonsuza kadar aramızda varlığını koruyacaktır. Mustafa Kemal Atatürk, en büyük eseri olan Cumhuriyet’i, ülkemizi ve geleceğimizi gençlere emanet etmiştir.” İfadelerini kullandı.

Son olarak 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere Akçaabat Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Güney ve Milli Savunma Sahil Güvenlik Üniversitesi Dekanı İsmail Demircioğlu tarafından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Atatürk´ün ölümünün 80. yılı anma programı etkinlikleri kapsamında resim şiir ve kompozisyon dalında yapılan yarışmalarda öğrencilerin hazırlamış olduğu eserler ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce kurulan komisyonlar tarafından değerlendirilmiş ve dereceye girenler belirlenmiştir.

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA RESİM, ŞİİR VE KOMPOZİSYONDA DERECEYE GİRENLER

 
 


İLKOKUL RESİM

 

S.NO

ADI SOADI

OKULU

 

1

EREN BULUT

DARICA İLKOKULU

 

2

ATAKAN ATASOY

IŞIKLAR İLKOKULU

 

3

BURAK METE ALTUN

KAVAKLI İLKOKULU

 
       


ORTAOKUL RESİM

 

1

FATMA ÇAĞLAR

KAVAKLI ORTAOKULU

 

2

GAMZENUR ŞENER

KAVAKLI ORTAOKULU

 

3

AYSEL TUTKUN

DÖĞANKÖY ORTAOKULU

 
       


ORTAOKUL ŞİİR

 

1

İLAYDA ÜÇÜNCÜ

CUMHURİYET ORTAOKULU

 

2

YAĞIZHAN DEMİRCİOĞLU

ÖZEL AKÇAABAT SINAV ORTAOKULU

 

3

ELİF NAZ BAL

CUMHURİYET ORTAOKULU

 
       


LİSE KOMPOZİSYON

 

1

CEYDA ALTUNTAŞ

AKÇ. MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

 

2

GİZEM YAZAR

AKÇAABAT ANADOLU LİSESİ

 

3

EFNANUR ÜÇÜNCÜ

YILDIZLI ANADOLU LİSESİ

 

 

14-11-201814-11-201814-11-201814-11-201814-11-201814-11-201814-11-201814-11-2018

Orta Mahalle İnönü Caddesi No 56 Akçaabat / TRABZON - (462) 228 10 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.